Etusivu > SMAL > Organisaatio > SMALin työryhmät 2017
SMALin työryhmät 2017

Tulevaisuustyöryhmä

Anne-Marjut Väänänen, ryhmän vetäjä Travellink
Reima Ahola HRG Nordic Oy
Pia Heino  Comet Consular Services
Aija Juvonen Haaga-Helia amk / Haaga
Kim Lång LSS – Long Special Services Ltd
Nina Makkonen SMT Oy
Petri Novitsky  Futurist Oy
Anu Nylund Perho Liiketalousopisto Oy
Timo Saranpää Kon-Tiki Tours Oy
Jarmo Ritalahti   Haaga-Helia amk / Porvoo
Esa Talonen  Ikaalisten Matkatoimisto Oy
Petri Vänskä   Nordic Travel Clearing

   

 Tilasto- ja tutkimustyöryhmä                                                      

Eva Holmberg  Haaga-Helia amk / Porvoo
Ari Ilonen   SMT Oy
Nella Kukkonen Aurinkomatkat oy
Salla Juustila  Haaga-Helia amk / Haaga
Lasse Kauppi  HRG Nordic Oy
Markus Oedewald  Perho  Liiketalousopisto Oy
Mikko Saavola   Linja-autoliitto
Satu Sandman Perho Liiketalousopisto Oy
Katja Sovio   Tallink Silja Oy


Viestintätyöryhmä

Inka Ikonen  Finnair Oyj
Thomas Junell  Visit Sweden
Sari Juurinen  Olympia Kaukomatkatoimisto
Jenni Juuvinmaa Primera Holidays Oy
Harri Kaijanto    STS Alppimatkat
Alex Kostov  Haaga-Helia amk / Porvoo
Annina Metsola Aurinkomatkat Oy
Annikki Piispa HRG Nordic Oy
Mira Silvonen  STS Kielimatkat Oy
Juha Tuovinen White House EG Oy
Johanna Tyynelä    CWT Finland Oy

                                                              

Lakityöryhmä

Päivi Laatikainen-Mattsson, ryhmän vetäjä SMAL
Anu Halonen    Matkatoimisto Heta Oy
Ari Huuskonen Primera Holidays Oy
Marika Kukkonen TUI Finland Oy Ab
Lauri Laakso  Matkapojat Oy
Kai Paroma  CWT Finland Oy
Minna Pyykölä     Aurinkomatkat Oy
Reeta Saarni   Saarnet Oy/SUN experience
Minna Wester     Matkapojat Oy
Jenni Kyntölä  Tallink Silja Oy

                                                          

Liikennetyöryhmä

Heli Mäki-Fränti, ryhmän vetäjä SMAL
Ari Huuskonen Primera Holidays Oy
Tuomo Kojo   Linja-autoliitto
Saila Koskinen  Comgate Oy
Lauri Laakso Matkapojat Oy
Kim Lång LSS - Long Special Services Ltd
Anssi Manninen  Bussi-Manninen Oy
Stefan Nordlund  Eckerö Line Oy
Anne Koppatz  Haaga-Helia Ammattikorkeakoulu
Nina Ruokonen  BCD Travel
Samuli Sakari  Amadeus Finland Oy
Esa Talonen Ikaalisten Matkatoimisto Oy
Jani Tamminen   Strömma Finland Oy AB
Mari Westerberg  Tallink Silja Oy